lekarz testosteronWszyscy wiemy, że u kobiet wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja hormonów. Podobnie jest z mężczyznami.

Testosteron jest głównie produkowany w jądrach, ma on wpływ na wiele czynników w naszym organizmie takich jak spalanie tłuszczu, gęstość i same kości, siłę plemników itp. Ale najwyższe stężenie tego hormonu jest w ciele męskim przed 3 rokiem życia, potem z czasem jest go coraz mniej. Jego poziom spada mniej więcej o jeden procent, co roku. W wyniku tego zmniejsza się płodność, ochota na seks, nie ma już spontanicznych erekcji. Ale może też wystąpić spadek koncentracji, bezsenność, pogorszenie pamięci, obniżenie nastroju. Z czasem mięśnie flaczeją a kości robią się bardziej kruche. Jeśli chodzi o sztuczne podawanie tego hormonu w celu uzupełnienia jego poziomu to zdania są podzielone. Zwolennicy twierdzą, że dzięki temu u starszych panów są mocniejsze kości, lepsza jest koncentracja, siła mięśni i większa satysfakcja seksualna. Ale podawanie testosteronu ma sporo skutków ubocznych. DO najważniejszych możemy zaliczyć bezdech śródsenny, zwiększone ryzyko zawału oraz inne. Zauważono że może to też powodować przyspieszenie rozwijania się raka prostaty. Ale możemy trochę sami sobie pomóc. Pizom testosteronu jest ściśle powiązany z obecnością witaminy D w naszym ciele. Warto więc zadbać o jej odpowiedni poziom.  

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. płyty granitowe chodnikowe

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…