zdrowie02Bóle umiejscowione w tym rejonie mogą mieć różnorakie pochodnie, czasem trzeba przeprowadzić specjalistyczne badania by je zdiagnozować. Nie możemy ich lekceważyć, bo mogą świadczyć o poważnych problemach że stanem zdrowia.

Źródeł bólu w tym rejonie może być, co najmniej kilka, zaczynając od serca a kończąc na układzie oddechowym czy też narządach jamy brzusznej. Bóle mające swe źródło w sercu zaliczamy do osierdziowych lub wieńcowych. Ból wieńcowy powstaje na skutek niedokrwienia mięśnia sercowego i gromadzenia się w nim produktów beztlenowej przemiany materii, one podrażniają receptory włókien nerwowych. Najczęściej ten typ bólu stepuje w rejonie zamostkowym, charakteryzuje się on tym, że nie można wskazać dokładnie jego miejsca, jest on rozległy i promieniujący. Jest on ściśle związany nawet z najmniejszym wysiłkiem fizycznym. Ból osierdziowy ma miejsce, gdy pojawia się zapalenie osierdzia o podłożu wirusowym rzadziej bakteryjnym. Jeśli winne bólu jest zapalenia tchawicy to pojawi się też suchy i meczący kaszel oraz silny ból przy próbie głębszego oddechu. Choroba wrzodowa też daje ból w tym rejonie, promieniuje on do klatki piersiowej. Najczęściej dzieje się tak, gdy wrzód jest zlokalizowany w górnej części żołądka. Nie lekceważymy bólu w klatce piersiowej.  

 

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. prestiżowy adres

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…