Jeśli przeszliśmy zawał to po tej chorobie można normalnie funkcjonować, musimy tylko pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Musimy o tym pamiętać już w szpitalu ponieważ tam zaczyna się proces odzyskiwania sił. Jeśli w szpitalu mieliśmy rehabilitacje to kontynuujmy ja domu powtarzając te same ćwiczenia. Przez pierwsze kilka tygodni po zawale żyjmy trochę wolniej, nie śpieszmy się.

Dopiero gdy zaczniemy czuć się na siłach zacznijmy od dłuższych spacerów, potem od jazdy na rowerze, ale spokojnie nie forsujmy się. Ważne by po przebytym zawale unikać stresu. Stan taki sprzyja odnawianiu się chorób układu krążenia i może on wywołać kolejny zawał. Zresztą stres sprzyja paleniu papierosów oraz piciu alkoholu. Pamiętajmy że im więcej w tym czasie uśmiechu na naszej skórze tym będziemy zdrowsi. Po terapii nie możemy zapomnieć o lekach, musimy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Najczęściej najlepiej jest je przyjmować po jedzeniu. Pod żadnym pozorem nie wolno przerywać ich zażywania, nawet jeśli czujemy się dobrze. W tym stanie po chorobowym najważniejsze jest by w naszej krwi stale był odpowiedni poziom magnezu, bo to on daje sercu siły i energię. Jeśli przed chorobom paliliśmy papierosy to natychmiast musimy z tym skończyć. Po zawale serca prawie sto procent palaczy rzuca palenie. Ale w miesiąc po nim do nałogu wraca większość. A to sprzyja kolejnemu atakowi. Są osoby które przerzucają się z papierosów na fajkę sądząc że tak będzie zdrowiej. Ale nic mylnego, dym z fajki szkodzi tak samo jak ten z papierosów. Jełki nie dajemy rady walczyć z nałogiem sięgnijmy po gumy czy plastry z nikotyną. Jeśli i to nie pomoże to skonsultujmy się z lekarzem. Uważajmy bo nikotyna może wchodzić w reakcje z niektórymi lekami. Kolejnym ważnym aspektem jest zdrowe odżywianie. Możemy jeść i pić wszystko byle w granicach zdrowego rozsądku. Wskazane są produkty bogate w witaminy, minerały a także kwasy nienasycone tłuszczowe. Przebyty zawał nie oznacza że nie będziemy mogli napić się kawy czy wypić kieliszek wina. Musimy też bacznie obserwować nasze ciało, jełki pojawi się ból i uczucie zmęczenia podczas wysiłku to koniecznie musimy skonsultować się z lekarzem. Ważne też byśmy kontrolowali ciśnienie i puls. Jeśli mamy nadwagę to powinniśmy ja zredukować, dodatkowe kilogramy to dodatkowe obciążenie dla naszego organizmu. Co ciekawe seks sprzyja dochodzeniu do pełnej formy. Pomaga rozładować stres. Po zawale nie musimy z niego zrezygnować. Osoba po zawale szczególnie w czasie pierwszych tygodni powinna być mniej aktywna podczas zbliżenia.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Revita Pharm - sklep z suplementami

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…