Podejście do tego choroby co jakiś czas ulega zmianom. Dziś cukrzyca jest rozumiana jako zespół wielu chorób występujących jednocześnie. Cukrzyca typu 1 jest zaliczana do chorób autoimmunologicznych. Komórki trzustki które produkują insulinę są atakowane i niszczone za pomocą przeciwciał własnego układu odpornościowego.

W wyniku tego występuje brak insuliny w organizmie. Ta odmiana wymaga natychmiastowego leczenia, podaje się insulinę i prowadzi leczenie innymi metodami. Ale wyróżnia się jej kilka odmian ze względu an przebieg. Szacuje się że co dziesiąty pacjent cierpi na cukrzycę LADA. Rozwija się ona powoli dając o sobie znać około wieku dojrzewania. Jest łagodna i nie zagraża życiu, w pierwszej fazie może być leczona lekami doustnymi. . Ale po pewnym czasie pojawia się konieczność podania insuliny, dlatego jest mylona z typem 2.0. Typ pierwszy to także cukrzyca idiopatyczna, nie poznana jeszcze jej przyczyny. Wiadomo tylko że pojawia się obecność markerów autoimmunologicznych. Ale cukrzyca typu 1 to zaledwie 10 procent liczby wszystkich przypadków zachorowań. Postęp w leczeniu to przede wszystkim rozwój analogów insuliny, mają one szybsze i dłuższe działanie. Rozwijają się też pompy insulinowe i możliwości samokontroli chorego. Obecnie prowadzi się badania nad preparatami insulinowymi których działanie trwa do 36 godzin.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. firma remontowa wrocław opinie

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, Honda cr-v katowice . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…