Ogólnie przyjęło się postrzegać aspirynę, jako coś wspaniałego, panaceum na wszystko. Ale czy tak jest naprawdę. Zapobiega ona zlepianiu się płytek krwi, dlatego chroni przed zawałami i udarami. Jednak musisz wiedzieć, że niektórym może ona zaszkodzić. Jest to jeden z najbardziej zasłużonych leków, który w określonych sytuacjach może powodować więcej szkód niż dobrego.

Do takich wniosków, bowiem ostatnio doszli uczeni. Szacuje się, że astma aspirynowa czy też zapalenie układu oddechowego stanowi dziś 20 procent przypadków tej choroby. W sumie to nie wiadomo do końca skąd woził się ten problem, jedynie, co jest pewne to fakt, że u niektórych osób prowadzi ona do powikłań. Jest to Toś w rodzaju uczulenia, jednak nie do końca, bowiem bardziej wygląda to na nie tolerancja kwasu acetylosalicylowego. Jeśli dostanie się on do organizmu to następuje kaskada reakcji biochemicznych. Następuje w takim przypadku zahamowanie enzymu COX w płucach i szybki wyrzut substancji prowadzących do skurczu oskrzeli. U pewnych osób reakcja taka następuje po spożyciu pokarmu bogatego w salicylany, chodzi tu o cytrusy, wiśnie itd. Astma aspirynowa oprócz duszności powoduje także przewlekłe zapalenie zatok, mogą także wystąpić polipy i upośledzenie węchu. Ale to nie wszystko, ponieważ może wystąpić także szereg innych dolegliwości. Leczenie nie jest takie proste i wymaga od nas przyjęcia kilku leków po to by zapobiec uszkodzeniu dróg oddechowych. Zalecane są sterydy wziewne, ale nie tylko. Przepisywane są też często elki, które powinny rozszerzyć oskrzela. Osobom, u których wystąpiła pokrzywka przepisać trzeba preparat przeciwalergiczny, który załagodzi objawy takie jak świąt nosa. Wyniki ostatnich doświadczeń i badań potwierdzają, że astmę aspirynową można skutecznie leczyć za pomocą leków leukotrienowych. Dzięki temu można nie używać leków sterydowych a wiadomo, że te mogą powodować różne objawy uboczne. Jeśli wiesz, że nie tolerujesz aspiryny to musisz jej unikać pod każdą postacią. Dlatego koniecznie trzeba zwracać uwagę na kupowane preparaty przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe, ponieważ w każdym z nich może ona się znaleźć. Podobnie jest ze środkami na kaca, choć w składzie nie znajdziemy aspiryny to często może być tam kwas acetylosalicylowy. Nie zaleca się stosowania środków takich jak ibuprofen, ketoprofen, metamizol itd. Listę leków, jakie możemy przyjmować w razie gorączki czy bólów głowy powinno się ułożyć podczas wizyty u lekarza, to on powinien nam zalecić stosowanie takich czy innych leków.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. Oferty pracy Białystok

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…