Zdrowy senCoraz więcej osób narzeka na to że w ciągu dnia są niewyspani. Dlatego w artykule tym zamieszczę kilka rad dzięki którym sen będzie zdrowszy. Po pierwsze zaciemnij pokój, obecnie w naszym środowisku panuje coraz rzadziej prawdziwa ciemność. Światło blokuje wydzielanie melatoniny a jest to chormon snu. Dlatego najważniejsze jest by w sypialni było naprawdę ciemno.

W tym celu pozbądź się telewizora, zakup też grube zasłony lub rolety. Zrezygnuj z picia nadmiernej ilości kawy, zamień ją na melise lub herbatkę z chmielu. Przed snem weź ciepłą odprężającą kąpiel. Wystarczy zanurzyć się w wannie na 20-30 minut a tym samym podnieść temperaturę ciała o stopień lub dwa co spowoduje szybsze zaśnięcie. Sypialnię trzeba często wietrzyć, musi w niej panować też optymalna temperatura rzędu 18-19 stopni. Dobrze jest też zostawić uchylo9ne okno na całą noc. Jedz nie później niż na trzy godziny przed planowanym położeniem się spać. Nocny wypoczynek może być zaburzony poprzez zbytnie objadanie się ale też zbyt silny głód. Ważne też jest by pościel była z dobrego materiału, najlepiej nie uczulająca. Pierz ją w płynach które mają uspokajający zapach. Jeśli mimo tych wszystkich rad masz problemy ze snem udaj się do lekarza w celu przeprowadzenia diagnozy i zarzegnania problemu. Bezsenność może bowiem doprowadzić do groźnych dla zdrowia konsekwencji.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. prawnik pszczyna

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…