Kluczem do odpowiedniej sprawności naszego mózgu są: dieta, suplementy oraz sen. W naszym pożywieniu powinny się znajdować flawonoidy zwane przeciwutleniaczami oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Flawonoidy pomagają regenerować się uszkodzonym szarym komórką oraz naprawiają to co popsuły wolne rodniki. Dużo przeciwutleniaczy znajdziemy w czerwonych i filetowych owocach, ważne są też zielne i czerwone warzywa. Ważne by w naszym menu znajdowały się ryby i orzechy. Znajdują się w nich kwasy tłuszczowe które budują błony komórek nerwowych.

Mają one także udział w przekazywaniu sygnałów. Są także wykorzystywane przez mózg do produkcji serotoniny i dopaminy. Można też zażywać środki z Ginko biloba czy też miłorzębu japońskiego. Poprawiają one dotlenienie mózgu dzięki zwiększeniu przepływu krwi przez niego. Dzięki temu nasza kondycja psychiczna będzie na odpowiednim poziomie. Tyle o diecie, zwróćmy teraz uwagę na sen, bowiem by mózg mógł pracować na pełnych obrotach powinien spać przynajmniej osiem godzin na dobę. Gdy śpimy nasz mózg przetwarza informacje zdobyte w ciągu dnia i je zapamiętuje. W nocy regenerują się też uszkodzone połączenia nerwowe, czyszczeniu ulega także pamięć z której usuwane są bezużyteczne informacje. W ten sposób tworzy się miejsce la nowej wiedzy. Wiele osób zastanawia się nad sensem popołudniowej drzemki. Ale przecież ten czas można poświecić na spacer. Co będzie lepsze drzemka czy ruch? Aktywność fizyczna zwiększa ilość szarych komórek w mózgu. Udowodniono że już po kilku dniach spokojnego biegania w mózgu tworzy się kilkaset tysięcy nowych neuronów. Prawdopodobnie powodem jest to że nasze krążenie podczas wysiłku jest lepsze i mózg jest w tym czasie lepiej dotleniony. Gdy masz kłopoty z pamięcią to nie należy ich lekceważyć, a na pewno trzeba zapytać starszych czy nie było w rodzinie przypadków z Alzheimerem. Jeśli mamy takie problemy to należy udać się do lekarza rodzinnego, ten spróbuje wywnioskować skąd one się biorą, przecież mogą one wynikać z nieprawidłowego żywienia, stresu a może niedoczynności tarczycy. Lekarz może skierować takie osoby na dalsze badania psychologiczne i neurologiczne. Pamiętajmy że postawą jest dieta, dla przykładu Ginko biloba przywraca krążenie a tym samym poprawia sprawność mózgu i regeneruje pamięć. Nie zapomnijmy o rybach i orzechach, są one jak najbardziej pożądane.

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca. dekoracje ślubne warszawa

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, http://banki-polska.com . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…