udar razCiągle się mówi o tej chorobie, tłumaczy się, jakie ma objawy a i tak czasem jest ignorowana czy to przez atakowanego czy też przez jego bliskich.

Czytaj więcej: O udarze raz jeszcze

wzmacniamy odpornoscMamy spory wpływ na to, w jakim stanie jest nasze serce i czy długo będzie zdrowe.

Czytaj więcej: Wzmacniamy układ krążenia

lekarz testosteronWszyscy wiemy, że u kobiet wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja hormonów. Podobnie jest z mężczyznami.

Czytaj więcej: Gdy zbyt mało testosteronu

zdrowie02Bóle umiejscowione w tym rejonie mogą mieć różnorakie pochodnie, czasem trzeba przeprowadzić specjalistyczne badania by je zdiagnozować. Nie możemy ich lekceważyć, bo mogą świadczyć o poważnych problemach że stanem zdrowia.

Czytaj więcej: Bóle w klatce

Jeśli przeszliśmy zawał to po tej chorobie można normalnie funkcjonować, musimy tylko pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Musimy o tym pamiętać już w szpitalu ponieważ tam zaczyna się proces odzyskiwania sił. Jeśli w szpitalu mieliśmy rehabilitacje to kontynuujmy ja domu powtarzając te same ćwiczenia. Przez pierwsze kilka tygodni po zawale żyjmy trochę wolniej, nie śpieszmy się.

Czytaj więcej: Życie po zawale

Wieńcówka

Jest to choroba, która bardzo często występuje w naszym kraju, nieleczona doprowadza do śmierci. Polega ona najprościej mówiąc na niedostatecznym ukrwieniu serca.

Więcej…

Walka z żylakami

Gdy zauważysz żylaki u siebie to udaj się do lekarza by przeprowadził on dokładne badania. Kolejnym badaniem jest badanie o nazwie duplex-doppler, . Jest to nowoczesne, bardzo precyzyjne badanie USG.

Więcej…

Płuca palacza

Płuca palaczy są w tragicznym stanie, nie docierają do nich zwykle żadne argumenty na temat rzucenia palenia, bronię się tym jak to ktoś palił i żył 100 lat. Wytwarza się wtedy też nadmiar śluzu i zwężenie oskrzeli, sytuacja ta prowadzi do niewydolności oddechowej, . .

Więcej…

Nieszczelny pęcherz

Może on szczególnie dotknąć psychiki chorej kobiety, pogarszając, jakość życia. Lekarze wyróżnili kilka typów nie trzymania moczu, z czego najczęściej mamy do czynienia z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Więcej…

Nie daj się grypie

Jeśli już dopadnie cię ta choroba to musisz postarać się by nie doszło do groźnych powikłań.

Więcej…